Search
Close this search box.

Policisté zadrželi cizinku, která se na Slovensku dopustila vandalství

V neděli odpoledne došlo na Slovensku nedaleko státní hranice s Českou republikou k pravděpodobnému spáchání trestného činu poškození cizí věci, samozřejmě dle slovenské legislativy. V tu dobu ještě neznámá žena řídící vozidlo značky Audi zřejmě posprejovala fasádu jedné z budov v obci Makov. Poté odjela směrem k hranici s Českou republikou. Slovenští policisté vyhlásili po vozidle pátrání a na základě mezinárodní spolupráce předali informace i kolegům na druhé straně hranice.
Asi hodinu po činu podezřelé vozidlo ve Valašském Meziříčí vypátrala a zastavila policejní hlídka z oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort odboru cizinecké policie.
Třicetiletá cizinka s policisty příliš nespolupracovala, nereagovala na výzvy a následně odmítla i zkoušky na přítomnost alkoholu či drog. Je tedy podezřelá ze spáchání přestupku, za což jí hrozí až padesátitisícová pokuta a zákaz řízení až na dva roky. V jejím autě policisté nalezli dva spreje, které pravděpodobně použila k protiprávnímu jednání na Slovensku a také injekční stříkačky s obsahem krystalické látky, což je předmětem dalšího šetření.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient