Search
Close this search box.

Policisté zadrželi cizince, který převážel svůj lup ve stavebním kolečku

Nýrští policisté v úterý krátce po půlnoci projížděli se služebním vozidlem nedaleko hraničního přechodu v katastrálním území Svatá Kateřina. Zjistili, že nedaleko hranice je zaparkované vozidlo, uvnitř seděla žena, kterou kontrolovali a zjistili, že se jedná o cizinku. Na vozidle byly osazeny cizí registrační značky.

Pokračovali v jízdě a u silnice nalezli motorovou pilu. Po chvíli zpozorovali, že nedaleko lesního porostu se na louce nachází velké stavební kolečko. Prozkoumávali terén, zda není v blízkosti osoba a po přiblížení se k místu nálezu zjistili, že na stavebním kolečku jsou naskládány různé věci. Pod kolečkem se schovával muž. Policisté podezřelého muže zajistili a zjistili totožnost šestatřicetiletého cizince.

Muž na území sousedního státu vnikl v nočních hodinách do budovy skladu, kde vzal motorovou pilu a popruh na křovinořez. Z hospodářského objektu vzal stavební kolečko, bourací kladivo, dvě cívky s prodlužovacím kabel, brusku, měřící pásmo, plastový kanystr a uvedené věci naložil na kolečko. Vnikl do dalšího objektu, kde ze zaparkovaného traktoru do odcizeného kanystru odčerpal motorovou naftu.

S odcizenými věcmi se vracel na území České republiky, kde na něho ve vozidle čekala jeho přítelkyně.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež. V uvedenou dobu, kdy byl podezřelý cizinec zadržen, poškození ještě nevěděli, že byli okradeni.

Po provedení neodkladných úkonů byl cizinec propuštěn. Trestní věc bude postoupena policistům do Spolkové republiky Německo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient