Policisté zadrželi cizince, který převážel svůj lup ve stavebním kolečku

Nýrští policisté v úterý krátce po půlnoci projížděli se služebním vozidlem nedaleko hraničního přechodu v katastrálním území Svatá Kateřina. Zjistili, že nedaleko hranice je zaparkované vozidlo, uvnitř seděla žena, kterou kontrolovali a zjistili, že se jedná o cizinku. Na vozidle byly osazeny cizí registrační značky.

Pokračovali v jízdě a u silnice nalezli motorovou pilu. Po chvíli zpozorovali, že nedaleko lesního porostu se na louce nachází velké stavební kolečko. Prozkoumávali terén, zda není v blízkosti osoba a po přiblížení se k místu nálezu zjistili, že na stavebním kolečku jsou naskládány různé věci. Pod kolečkem se schovával muž. Policisté podezřelého muže zajistili a zjistili totožnost šestatřicetiletého cizince.

Muž na území sousedního státu vnikl v nočních hodinách do budovy skladu, kde vzal motorovou pilu a popruh na křovinořez. Z hospodářského objektu vzal stavební kolečko, bourací kladivo, dvě cívky s prodlužovacím kabel, brusku, měřící pásmo, plastový kanystr a uvedené věci naložil na kolečko. Vnikl do dalšího objektu, kde ze zaparkovaného traktoru do odcizeného kanystru odčerpal motorovou naftu.

S odcizenými věcmi se vracel na území České republiky, kde na něho ve vozidle čekala jeho přítelkyně.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež. V uvedenou dobu, kdy byl podezřelý cizinec zadržen, poškození ještě nevěděli, že byli okradeni.

Po provedení neodkladných úkonů byl cizinec propuštěn. Trestní věc bude postoupena policistům do Spolkové republiky Německo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.