Search
Close this search box.

Policisté zachránili život muži díky přenosnému defibrilátoru

V polovině července spěchali židlochovičtí policisté do Sokolnice, kde došlo k náhlé zástavě oběhu u muže a operátorka ZZS po telefonu s volající resuscitovala. Naštěstí se v kritické době nacházela hlídka v Újezdu u Brna a do pěti minut od předání informace od dispečerky záchranné služby policisté dorazili na místo události. Policejní hlídka bezodkladně zahájila resuscitaci za pomocí automatizovaného externího defibrilátoru, který vozí ve vozidle. Strážci zákona prováděli resuscitaci s podporou AED a podali do doby příjezdu ZZS dva výboje. Vzápětí muže do péče převzali přivolaní záchranáři a společnými silami se tak podařilo muže zachránit. Podle dostupných informací by se měl postupně zotavovat.

Tento případ jen dokládá funkčnost nastaveného systému „first respondera s AED“. Policisté (s nejkratším dojezdovým časem) díky spolupráci se záchranáři k obdobným případům vyrážejí v situacích, kdy je člověk v terénu resuscitován a ještě před příjezdem záchranky je mu poskytnuta okamžitá pomoc s pomocí AED.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient