Policisté zachránili život muži díky přenosnému defibrilátoru

V polovině července spěchali židlochovičtí policisté do Sokolnice, kde došlo k náhlé zástavě oběhu u muže a operátorka ZZS po telefonu s volající resuscitovala. Naštěstí se v kritické době nacházela hlídka v Újezdu u Brna a do pěti minut od předání informace od dispečerky záchranné služby policisté dorazili na místo události. Policejní hlídka bezodkladně zahájila resuscitaci za pomocí automatizovaného externího defibrilátoru, který vozí ve vozidle. Strážci zákona prováděli resuscitaci s podporou AED a podali do doby příjezdu ZZS dva výboje. Vzápětí muže do péče převzali přivolaní záchranáři a společnými silami se tak podařilo muže zachránit. Podle dostupných informací by se měl postupně zotavovat.

Tento případ jen dokládá funkčnost nastaveného systému „first respondera s AED“. Policisté (s nejkratším dojezdovým časem) díky spolupráci se záchranáři k obdobným případům vyrážejí v situacích, kdy je člověk v terénu resuscitován a ještě před příjezdem záchranky je mu poskytnuta okamžitá pomoc s pomocí AED.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.