Search
Close this search box.

Policisté z Plzně rozbili drogový gang

Kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň-venkov zrealizovali další část akce „PROMA“ na poli drogové problematiky.
V akci pokračovali a na základě vlastního šetření akci ukončili dne 16. dubna 2018, kdy zadrželi další 2 osoby, které prodávali drogy a zahájili úkony trestního řízení ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

V prvním případě kriminalisté územního odboru Plzeň-venkov zadrželi a následně obvinili 40letého muže, který drogy distribuoval. Muž je obviněný z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy – pervitin. Muž šířil metamfetamin – pervitin mezi další uživatele, mezi ně patří i níže uvedená 36letá ženě z okresu Plzeň-sever.

Policisté zjistili, že prodal minimálně 27,5 gramu pervitinu za 27.700 korun, kdy jeden gram pervitinu stál 1.000 korun. Občas i svým klientům předal marihuanu bezúplatně.

Sám obviněný uvedl, že pervitin i marihuanu nakupoval v Plzni. Obviněnému policisté zabavili sušinu marihuany, kterou měl u sebe doma. Zajištěné rostliny byly předány k odbornému zkoumání. V pytli se sušinou marihuany bylo 55,48 gramů, kde byla zjištěna přítomnost 0,67 gramů čistého D-9-tetrahydrokanabinolu neboli THC.

Ve druhém případě kriminalisté zadrželi 36letou ženu, která samostatným jednáním kupovala metamfetamin od čtyřicetiletého muže a dále jej přechovávala a později prodávala dalším osobám z okruhu jejích známých v okrese Plzeň-sever. Podle zjištěných informací žena prodala nejméně ve 23 případech za částku 41.000 korun. Někdy i jako protislužbu dala drogu zadarmo.

Oba pachatelé si dealováním drog vydělali 68.700 korun.

Ihned po zadržení a výslechu obviněného muže a ženy kriminalisté územního odboru Plzeň-venkov předali usnesení o zahájení trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient