Policisté z Berouna pomohli zachránit život muži na autobusové zastávce

Včera v odpoledních hodinách, v 17:17 hodin bylo prostřednictvím tísňové linky 112 přijato oznámení o ležícím muži na autobusové zastávce v Berouně, v ulici Plzeňská. Na místo jako první během pár minut dorazila hlídka policistů z Obvodního oddělení Beroun. Ti na místě objevili muže středního věku, který ležel obličejem dolů na lavičce tamní autobusové zastávky. Již od začátku vše nasvědčovalo tomu, že muži zřejmě půjde o život. Byl ve stavu podchlazení a dávil se zvratky. Policisté okamžitě uvedli muže do stabilizační polohy, zabalili jej do izotermické fólie a snažili se mu uvolnit dýchací cesty. Během krátké chvíle však již muž začal ztrácet vědomí. Na místo dorazili také záchranáři a strážníci Městské policie Beroun, s těmi se policisté snažili muže opět přivést k životu. Policisté dlouhých dvacet minut prováděli u muže srdeční masáž a záchranáři pracovali na odsávání zvratků z dýchacího ústrojí a dalších oživovacích technikách. Celá situace byla velice dramatická a vzbudila zvědavost u většiny kolemjdoucích. Naštěstí měl tento příběh šťastný konec a díky všem zúčastněným, se muže podařilo zachránit. Následně byl záchranáři převezen do pražské nemocnice.

Tento případ záchrany lidského života díky profesionálnímu zásahu policistů není v dnešní době výjimkou a to především i díky záchranářským kurzům, kterých se policisté účastní. V případě že jsou pak těmi prvními, kdo na místo události dorazí, mohou skutečně účinně poskytnout první pomoc do příjezdu záchranářů a dál jim být nápomocni. V některých případech jsou to právě policisté, kteří mají v rukou záchranu lidského života nebo snížení rizika následného zdravotního postižení. S tím souvisí také vybavení, které mají k dispozici např. defibrilátory a další zdravotnické vybavení ve svých služebních vozidlech.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak