Search
Close this search box.

Policisté z Berouna pomohli zachránit život muži na autobusové zastávce

Včera v odpoledních hodinách, v 17:17 hodin bylo prostřednictvím tísňové linky 112 přijato oznámení o ležícím muži na autobusové zastávce v Berouně, v ulici Plzeňská. Na místo jako první během pár minut dorazila hlídka policistů z Obvodního oddělení Beroun. Ti na místě objevili muže středního věku, který ležel obličejem dolů na lavičce tamní autobusové zastávky. Již od začátku vše nasvědčovalo tomu, že muži zřejmě půjde o život. Byl ve stavu podchlazení a dávil se zvratky. Policisté okamžitě uvedli muže do stabilizační polohy, zabalili jej do izotermické fólie a snažili se mu uvolnit dýchací cesty. Během krátké chvíle však již muž začal ztrácet vědomí. Na místo dorazili také záchranáři a strážníci Městské policie Beroun, s těmi se policisté snažili muže opět přivést k životu. Policisté dlouhých dvacet minut prováděli u muže srdeční masáž a záchranáři pracovali na odsávání zvratků z dýchacího ústrojí a dalších oživovacích technikách. Celá situace byla velice dramatická a vzbudila zvědavost u většiny kolemjdoucích. Naštěstí měl tento příběh šťastný konec a díky všem zúčastněným, se muže podařilo zachránit. Následně byl záchranáři převezen do pražské nemocnice.

Tento případ záchrany lidského života díky profesionálnímu zásahu policistů není v dnešní době výjimkou a to především i díky záchranářským kurzům, kterých se policisté účastní. V případě že jsou pak těmi prvními, kdo na místo události dorazí, mohou skutečně účinně poskytnout první pomoc do příjezdu záchranářů a dál jim být nápomocni. V některých případech jsou to právě policisté, kteří mají v rukou záchranu lidského života nebo snížení rizika následného zdravotního postižení. S tím souvisí také vybavení, které mají k dispozici např. defibrilátory a další zdravotnické vybavení ve svých služebních vozidlech.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient