Policisté vykázali z bytu násilníka, který opakovaně napadal svoji ženu

Zlínští policisté vykázali na deset dnů ze společného obydlí ve Zlíně šedesátiletého muže, který již několik let opakovaně verbálně i fyzicky vždy pod vlivem alkoholu napadá svou o šest let starší přítelkyni. Za přestupek proti občanskému soužití mu navíc ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

Žena žije s mužem ve společné domácnosti více než deset let, poslední tři roky v chatě ve Zlíně. Muž nechodí do zaměstnání a veškerý chod domácnosti finančně zajišťuje právě jeho přítelkyně. Napadání začalo asi před třemi lety. Zpočátku to bylo jednou měsíčně, postupně se četnost i intenzita ataků stupňovala. Scénář byl vždy podobný. Muž odešel do města na nákup a opil se. Povzbuzen se vrátil domů a začal ženu napadat vulgárními výrazy, vyhazoval ji z domu, vyhrožoval zabitím, někdy došlo i na fyzický útok.

V úterý, když muž svou družku opět začal častovat nevybíravými výrazy a vyhrožovat jí, zavolala na linku tísňového volání policie. Policisté podnapilého muže nejprve převezli do policejní cely a po zvážení všech okolností a vyhodnocení celého případu rozhodli následující den o jeho vykázání ze společného obydlí a ze vzdálenosti 200 metrů od domu, který se ženou obýval.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient