Search
Close this search box.

Policisté vykázali z bytu násilníka, který opakovaně napadal svoji ženu

Zlínští policisté vykázali na deset dnů ze společného obydlí ve Zlíně šedesátiletého muže, který již několik let opakovaně verbálně i fyzicky vždy pod vlivem alkoholu napadá svou o šest let starší přítelkyni. Za přestupek proti občanskému soužití mu navíc ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

Žena žije s mužem ve společné domácnosti více než deset let, poslední tři roky v chatě ve Zlíně. Muž nechodí do zaměstnání a veškerý chod domácnosti finančně zajišťuje právě jeho přítelkyně. Napadání začalo asi před třemi lety. Zpočátku to bylo jednou měsíčně, postupně se četnost i intenzita ataků stupňovala. Scénář byl vždy podobný. Muž odešel do města na nákup a opil se. Povzbuzen se vrátil domů a začal ženu napadat vulgárními výrazy, vyhazoval ji z domu, vyhrožoval zabitím, někdy došlo i na fyzický útok.

V úterý, když muž svou družku opět začal častovat nevybíravými výrazy a vyhrožovat jí, zavolala na linku tísňového volání policie. Policisté podnapilého muže nejprve převezli do policejní cely a po zvážení všech okolností a vyhodnocení celého případu rozhodli následující den o jeho vykázání ze společného obydlí a ze vzdálenosti 200 metrů od domu, který se ženou obýval.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient