Search
Close this search box.

Policisté varují řidiče před nebezpečím spadaného listí

Od podzimu stěžují řidičům pohyb na silnici zhoršené klimatické podmínky. Déšť, mlha, popadané listí nebo náledí jsou příčinou mnoha dopravních nehod, protože řidiči nepřikládají zhoršeným povětrnostním podmínkám dostatečnou důležitost nebo si ještě nezvykli, že skončilo období teplého počasí a suchých silnic.

Pozor na to, že popadané listí na mokré vozovce výrazně prodlužuje brzdnou dráhu. Z rozježděných listů za takových podmínek vzniká nebezpečná vrstva jemného bláta, které je velmi kluzké, proto je třeba přizpůsobit jízdu a dodržovat bezpečnou vzdálenost. Policisté také upozorňují, že se blíží dušičkové období, se kterým je spojen i zvýšený pohyb svátečních jezdců.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient