Policisté varují řidiče před nebezpečím spadaného listí

Od podzimu stěžují řidičům pohyb na silnici zhoršené klimatické podmínky. Déšť, mlha, popadané listí nebo náledí jsou příčinou mnoha dopravních nehod, protože řidiči nepřikládají zhoršeným povětrnostním podmínkám dostatečnou důležitost nebo si ještě nezvykli, že skončilo období teplého počasí a suchých silnic.

Pozor na to, že popadané listí na mokré vozovce výrazně prodlužuje brzdnou dráhu. Z rozježděných listů za takových podmínek vzniká nebezpečná vrstva jemného bláta, které je velmi kluzké, proto je třeba přizpůsobit jízdu a dodržovat bezpečnou vzdálenost. Policisté také upozorňují, že se blíží dušičkové období, se kterým je spojen i zvýšený pohyb svátečních jezdců.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak