Policisté varují před podomními prodejci v Berouně, nabízejí „fejkové“ zboží za velké peníze

Policisté opět varují před podomními prodejci, kteří obcházejí domácnosti v našem regionu a za velké peníze nabízejí zboží, které vydávají za originál. Opak je však pravdou. Svědčí o tom nedávný případ, kterým se aktuálně zabývají berounští policisté. Na ty se obrátil senior, který na policejní služebnu přinesl kufřík s nářadím, který si koupil od muže, jenž zazvonil u jeho domu. Kufr s obsahem nabízel nejprve za padesát tisíc korun, poté co senior odmítl, snižoval postupně cenu, až skončili na částce 15.000,-Kč, kterou kupující prodávajícímu zaplatil. Neznámý muž snědé pleti vydával zboží za originální. Senior poté, co si zboží koupil a muž z jeho bydliště odešel, vyhodnotil, že se zřejmě bude jednat o zdařilý padělek a rozhodl se vše oznámit policistům.

Policisté již nyní vědí, že se skutečně nejedná o originální nářadí značky, která je na něm uvedena, a celým případem se zabývají. Zatím nebyla stanovena právní kvalifikace, neboť senior s nákupem zboží souhlasil a měl možnost si jej prohlédnout. Muži zákona nyní budou muset vyhodnotit, zda byla naplněna skutková podstata některého z trestných činů a případně zahájit úkony trestního řízení. Neznají však totožnost neznámého prodávajícího a byli by rádi za jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění. Zároveň varují občany před praktikami podomních prodejců, kteří nabízejí různé druhy zboží nebo služeb za přemrštěné ceny. Navíc v obcích a městech, kde je vyhláškou podomní prodej zakázán, se každý, kdo zboží a služby nabízí, dopouští protiprávního jednání, za které hrozí pořádková pokuta nebo sankce u správního orgánu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.