Policisté varují před nebezpečím střetu se zvěří, o víkendu takto boural každý pátý řidič

Od pátku 2.11. do neděle 4.11.2018 šetřili policisté v Královéhradeckém kraji celkem 35 dopravních nehoda a havárií. Mezi nejčastější příčiny patřil v 7 případech střet se zvěří, což znamená, že takto boural každý pátý řidič. I když se zmíněné nehody (střety se zvěří) obešly bez zranění osob, škody přesáhly částku 320 tisíc korun. Pokud porovnáme období od ledna do října roku 2018 s rokem předcházejícím, zjistíme, že počet těchto nehod navíc mírně stoupl, stejně jako jejich podíl na celkové nehodovosti.

A jaké jsou příčiny nehod za účasti zvěře? Může se jednat o nepřiměřenou rychlost, nepozornost řidiče, vliv klimatických podmínek, sníženou viditelnost nebo migraci zvěře. Řidiči by proto měli dbát při jízdě zvýšené opatrnosti především v rizikových úsecích, kde je předpoklad výskytu zvěře, v lesních úsecích a tam, kde je úsek například označen dopravním značením. Rovněž by měli snížit rychlost jízdy, sledovat dopravní značky a reagovat na sníženou viditelnost v důsledku střídání denní a noční doby nebo mlhavého počasí, zejména v podzimním období. Aktivita zvěře rovněž bývá vyšší v obdobích při východu a západu slunce.

Pokud se však přesto za volantem setkáte s obdobnou situací a střetu se zvěří již nebudete moci zabránit, doporučují policisté držet pevně volant, brzdit a udržovat vůz ve směru jízdy. Nedoporučuje se naopak měnit směr jízdy a zvěři se vyhýbat, neboť se může stát, že ohrozíte další účastníky silničního provozu a způsobíte tak například střet s protijedoucím vozidlem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient