Policisté v Lounech odchytili další řidiče-hříšníky

Lounští policisté zastavili v brzkých ranních hodinách řidiče (23) Škody. Při dechové zkoušce muž nadýchal 1,75 promile. Ve střízlivém stavu pak policistům své jednání vysvětlil. Údajně při popíjení s přáteli dostal hlad a došel si pro jídlo, pak chtěl auto jen přeparkovat.

V jinou dobu zastavili policisté 68letého řidiče, který jim nadýchal 1,19 promile alkoholu. Také u 41letého kontrolovaného řidiče se ukázalo, že jeho stav je v rozporu se zákonem. V tomto případě se ukázala na přístroji hodnota 1,12 promile.

Také žatečtí policisté se museli potýkat s řidičem, který se projížděl ulicemi s alkoholem kolujícím v jeho těle. Při kontrole 38letému muži naměřili 1,95 promile alkoholu v dechu.

Zřejmě si tito neukáznění řidiči neuvědomili, že při svém jednání mohli ohrozit nejen sebe, ale také život nebo zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Policisté už jim sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za své jednání se budou zpovídat před soudem, který je může potrestat odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient