Policisté v Kyjově prověřují možný únik plynu z jednoho z domů

Policisté prověřují okolnosti případu, kdy v neděli byly v Kyjově Bohuslavicích v rodinném domě nalezeny dvě osoby, které jevily známky otravy plynem. Muž a žena byli v domě nalezeni v bezvědomí a na místo byli vyžádáni záchranáři, kteří obě osoby přepravili do nemocnice. Při ošetřování vzniklo podezření, že jejich stav mohl zapříčinit únik oxidu uhelnatého z plynového ohřívače umístěného v domě. Kriminalisté se případem a možným únikem plynu zabývají spolu s odborníky k dané problematice a zjišťují, zda někdo nezanedbal důležitou povinnost při údržbě topidla.

V souvislosti s tímto případem apeluje policie na veřejnost, zejména na obyvatele domácností s plynovými topidly, aby nezanedbávali jejich pravidelnou údržbu a kontrolu včetně kouřovodů. Důležité je nepodceňovat i dostatečné odvětrání těchto místností.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.