Search
Close this search box.

Policisté v Karviné vyrazili číst dětem z Policejních pohádek

Jelikož je březen měsícem knihy, vyrazili karvinští policisté za dětmi, aby jim připomněli existenci knihy Policejních pohádek. Ve středu 7. 3. a v pondělí 12. 3. dopoledne se setkali s žáky základních škol Cihelní a Slovenská v prostorách dětského oddělení knihovny Městského domu kultury Karviná.

Společně s policistou oddělení tisku a prevence přišli dětem pohádky přečíst i vedoucí územního odboru Karviná plukovník Miloš Pollak a jeho zástupce plukovník Pavel Tvrdý. Přítomni posluchači si z jejich úst mohli vyslechnout příběhy „O statečném policistovi Honzíkovi“, „Proč cesta není hřiště“ nebo „O ztracené Jitce“. V knize se ke každé pohádce vztahují kontrolní otázky, vracející se zpět do příběhu, které jsou zpětnou vazbou toho, zda posluchač nejen dobře vnímal, ale i správně pochopil, co hrdinové příběhu udělali špatně a jak se naopak měli zachovat správně. Přítomné děti byli dobrými posluchači, jelikož na kladené otázky reagovaly na výbornou. A poté, co byly otázky zodpovězeny, čekaly na děti malé dárky v podobně omalovánek, rozvrhů hodin či záložek do knihy, vše v duchu Policejních pohádek. Závěrem byla knížka věnována každé z přítomných škol a spolu s ní i didaktická hra „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“, která na knihu navazuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient