Search
Close this search box.

Policisté Ústeckého kraje se zaměřili na nákladní dopravu

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu nákladní a autobusové dopravy probíhala v první polovině tohoto týdne v Ústeckém kraji. Policisté se zaměřili hlavně na dodržování dob řízení a odpočinku, kontrolu předepsaných dokladů, technického stavu vozidel, dodržování dohody AETR apod.

Policisté v průběhu akce zkontrolovali 298 vozidel a zjistili celkem 141 dopravní přestupek. Řidičům za tyto přestupky uložili 109 blokových pokut v celkové výši 60 700 korun. Správním orgánům obcí bylo oznámeno 32 závažnějších přestupků.

Nejčastějším prohřeškem byl nevyhovující technický stav vozidel, a to ve 36 případech. Ve 23 případech policisté zaznamenali rychlou jízdu a ve 20 případech pokutovali nepoužití bezpečnostních pásů. Porušení silničního zákona řešili policisté v 15 případech, v 8 případech pak překročení hmotnosti vozidla. Čtyři řidiči nedodrželi bezpečnostní přestávky a doby jízdy, mezinárodní dohoda AETR byla porušena ve 2 případech. V jednom případě byla uložena kauce ve výši 15 tisíc korun. Po požití alkoholických nápojů přistihli policisté za volantem 1 řidiče, 2 šoféři usedli za volant bez řidičského oprávnění a 2 u sebe neměli řidičský průkaz.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient