Policisté Ústeckého kraje kontrolovali přetížení vozidel v blízkosti železničních přejezdů

V minulém týdnu probíhala ve spolupráci s mezinárodním sdružením TISPOL celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu nákladní a autobusové dopravy (doby řízení, bezpečnostní přestávky a doby odpočinku, kontrola předepsaných dokladů, technického stavu vozidel, zajištění nákladu apod.). V Ústeckém kraji policisté zkontrolovali 292 vozidel a zjistili celkem 117 dopravních přestupků. Řidičům policisté za tyto přestupky uložili 92 blokových pokut v celkové výši 51 900 korun. Správním orgánům obcí bylo oznámeno 25 závažnějších přestupků.

Nejčastěji policisté řešili nevyhovující technický stav vozidel, celkem ve 25 případech. Dalšími prohřešky byly překročení hmotnosti vozidla (19 případů), porušení silničního zákona (11 případů) a nepoužití bezpečnostních pásů (5 případů). Rychlou jízdu řešili policisté v 7 případech. Žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Policisté přistihli za volantem 3 řidiče, kteří u sebe neměli řidičský průkaz.

Policisté v průběhu akce zkontrolovali 176 nákladních vozidel nad 3,5 t a 2 autobusy. U 30 nákladních vozidel bylo zjištěno porušení zákona. Další jízdu policisté zakázali 5 z nich. Porušení sociálních předpisů (dodržování dob řízení, přestávek, odpočinku, používání tachografu,…) zaznamenali policisté u 18 řidičů. V 16 případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu. Přestupek v souvislosti se zajištěním nákladu byl zaznamenán v 7 případech, 12 vozidel bylo přetížených. Nedostatky v dokumentech objevili policisté ve 2 případech.

V rámci dopravně bezpečnostní akce probíhaly kontroly nákladní dopravy v pátek 19. 10. také na Rumbursku. Policisté se zde zaměřili zejména na hmotnost vozidel, a to vzhledem k tomu, že přetížená vozidla mohou železniční přejezdy poškozovat. Akce probíhala ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty. V průběhu akce policisté zkontrolovali 11 nákladních vozidel a odhalili jedno přetížené vozidlo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient