Search
Close this search box.

Policisté uspořádali dopravně bezpečnostní akci pro motorkáře, rozdávali reflexní šle

Motocyklisté jsou společně s chodci a cyklisty nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Na tuto skutečnost policisté reagují nejen pořádáním kontrolních akcí, ale také preventivními projekty. Jedním z nich je společný projekt Policejního prezidia České republiky a České kanceláře pojistitelů, který je zaměřený na viditelnost řidičů motocyklů a osádek motorových vozidel v silničním provozu. V rámci tohoto projektu byly mimo jiné pořízeny reflexní šle pro motocyklisty a reflexní vesty pro řidiče a spolujezdce. První ze zmiňovaných jsou na dopravně bezpečnostních akcích, zaměřených právě na řidiče motocyklů, distribuovány v rámci celého Moravskoslezského kraje v době prázdnin. Reflexní vesty budou určeny na preventivní aktivity v době, kdy se zhoršuje viditelnost, to znamená na podzimní a zimní měsíce.

Jedna z mnoha bezpečnostně preventivních akcí se uskutečnila v pátek 27. července v Děhylově. Pozitivní byla skutečnost, že z devíti motocyklistů, kteří byli v době konání kontrolováni, pouze jeden spáchal přestupek. Převážel totiž náklad, který na dvoustopém vozidle neměl co dělat, takže kromě zaplacení pokuty musel ještě zajistit odvoz „nadrozměrného“ nákladu.

Z rozhovorů s řidiči bylo patrné, že sami obdobné preventivně bezpečnostní akce vítají, navíc rozdávané reflexní šle všechny motocyklisty potěšily. Sami „přiznali“, jaké jiné reflexní prvky využívají a jaké se jim v praxi nejvíce osvědčily.

Jelikož policisté se věnovali také ostatním řidičům, během trvání akce zkontrolovali ještě 25 řidičů automobilů, přičemž zjistili dalších osm přestupků (např. nevyhovující technický stav vozidla či nesprávný způsob jízdy).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient