Policisté ukončili případ tragické nehody v Horoměřicích, trestí stíhání nezahájili

Kriminalisté z Prahy západ ukončili prověřování tragické dopravní nehody, ke které došlo dne 12. 1. 2018 u obce Horoměřice. Zde došlo k čelnímu střetu osobního automobilu tovární značky Škoda Superb s linkovým autobusem. Po střetu vjel autobus do silničního příkopu a narazil do vzrostlého stromu. Na místě zemřeli tři lidé. V té době 22letá řidička osobního automobilu, řidič autobusu a jedna cestující. V autobuse cestovalo celkem 57 lidí. 20 jich utrpělo těžká zranění a 24 zranění lehká.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Na základě znaleckých posudků z oboru dopravy a výslechů svědků, došli policisté k závěru, že viníkem této dopravní nehody byla řidička osobního automobilu, která z nezjištěných příčin vjela do protisměrné části vozovky, kde se čelně střetla s projíždějícím autobusem. Vzhledem k tomu, že řidička na místě zemřela nelze zahájit trestní stíhání a celý případ byl odložen.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.