Policisté rozdávali retroreflexní kšandy

Policisté z dopravních inspektorátů Beroun a Praha – západ se zapojili do celorepublikové dopravně preventivní akce zaměřené tentokrát na řidiče motocyklů. Při těchto akcích se vždy orientují na konkrétní cílové skupiny jako jsou chodci, kterým rozdávají reflexní pásky na ruku, řidiče a spolujezdce osobních a nákladních automobilů, kteří dostávají reflexní vesty a tentokrát motorkáři, které policisté obdarovali reflexními kšandami. Motocyklisté bývají ze strany ostatních řidičů v silničním provozu snadno přehlédnutelní. Dopravní nehody s účastí motorkářů mívají často fatální následky. Cílem těchto dopravně preventivních akcí, při kterých jsou rozdávány retroreflexní prvky, je co nejvíce snížit riziko přehlédnutí ať už chodce, řidiče v případě poruchy vozidla pohybujícího se ve vozovce nebo motorkáře. Každý z této cílové skupiny by si měl uvědomit, že mu užití tohoto prvku může zachránit život. Někdy stačí pouhá maličkost v preventivní oblasti, která dokáže výrazně snížit riziko dopravní nehody. Rozdíl viditelnosti při použití retrorflexního prvku je skutečně obrovský viz. přiložený obrázek.

Dopravní policisté z Prahy – západ při této akci ve svém regionu zkontrolovali celkem 17 motocyklistů, kterým darovali reflexní kšandy a berounští ve svém okrese 15 motorkářů. Při kontrolách se zaměřili také na technický stav kontrolovaných motocyklů, na platnost potřebných dokladů a také na to, zda řidiči nejsou pod vlivem návykové látky. Kromě jednoho motorkáře, který měl propadlou platnost řidičského oprávnění, nebyly zjištěny žádné závady a všechny provedené dechové zkoušky byly negativní. Policisté však kontrolovali a zastavovali nejen motocyklisty, ale také ostatní řidiče, přičemž při jedné z kontrol ze strany policistů z Dopravního inspektorátu Praha- západ, po provedené dechové zkoušce u řidiče (cizince), byla pozitivní dechová zkouška na alkohol s výsledkem 0,72 promile.

Dopravní preventivní akce zaměřené na kontroly motocyklistů a rozdávání retroreflexních kšand probíhaly a probíhají na území celé České republiky po dobu dvou měsíců od srpna do konce září 2018. Akce tohoto charakteru jsou v průběhu roku plánovány a realizovány průběžně v rámci celé republiky a organizovány budou i v dalších letech. Vždy se zaměřením na konkrétní cílovou skupinu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.