Policisté řeší případy krádeží platebních karet

Na policisty se poměrně často obracejí lidé, kteří nejsou dost opatrní na svůj majetek a ztratili, nebo někde zapomněli své věci. Tak tomu bylo i v případě ženy, která v Bílině ztratila svou platební kartu a následně podle výpisu z účtu zjistila, že s ní někdo platil. Policistům se podařilo vypátrat 44letého muže, který kartu našel a následně s ní sedmkrát bezkontaktně uhradil různé zboží. V minulosti několikrát odsouzený recidivista se u výslechu přiznal, že nalezenou kartu použil, za přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku mu hrozí až dvouleté vězení.

Ze stejného přečinu je podezřelý i 19letý mladík, který našel cizí peněženku v teplické myčce aut. Zapomněl ji tam muž, který si byl vyčistit své auto a peněženku odložil na obslužný automat. Mladík vzal z peněženky několik stokorun, následně bylo pomocí platební karty, kterou měl poškozený v peněžence, provedeno několik plateb za mobilní služby.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak