Policisté provádějí kontroly vodních ploch a plavidel na Sušicku

Policisté na Sušicku se zapojili do bezpečnostního opatření „VODA 2018“. V průběhu letních měsíců se v rámci tohoto opatření zaměřují na protiprávní jednání osob, kteří se pohybují na vodních cestách a plochách a řídí malá plavidla.

Na Sušicku se policisté z obvodního oddělení zaměřili na vodní cestu konkrétně na řeku Otavu. Kontrolovali vodácká tábořiště a autokempy na teritoriu oddělení např. v Anníně, Novém Městečku, Dobršíně a Sušici. Dohled vodáckého tábořiště v Sušici prováděli policisté ve spolupráci se strážníky městské policie.

Policisté se v rámci kontrolní činnosti orientovali na kontrolu vodáků, vůdců malých plavidel a zda neužili alkoholické nápoje nebo návykové látky i na další přestupkové jednání.

Bezpečnostní opatření proběhlo v uvedených lokalitách v letošních letních měsících dvakrát, ale policisté v rámci výkonu služby opakovaně kontrolují uvedená místa i v rámci zajištění veřejného pořádku a předcházení majetkové trestné činnosti.

Podle zákona číslo 114/1995 Sb., o vnitrozemské plavbě

Vůdce plavidla nebo člen posádky plavidla se dopustí přestupku tím, že v rozporu se zákonem upravujícím opatření k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami:

1. vede plavidlo nebo vykonává činnost spojenou s plavbou ve stavu, ve kterém je jeho schopnost k vedení nebo k vykonávání uvedené činnosti ovlivněna požitím alkoholu nebo užitím jiné návykové látky, nebo

2. při vedení nebo obsluze plavidla se odmítne podrobit lékařskému vyšetření ke zjištění, zda není ovlivněn požitím alkoholu nebo užitím jiné návykové látky.

Při akci bylo zkontrolováno čtrnáct vůdců plavidel, u kterých byly dechové zkoušky s negativními výsledky.

Policistka z oddělení tisku a prevence předávala vodákům plastová ochranná pouzdra k uložení dokladů nebo mobilních telefonů. Policisté vodáky preventivně upozorňovali i na zabezpečení dokladů a dalších věcí.

Preventivní rady:

Většina návštěvníků přijíždí na Šumavu různými dopravními prostředky z celé republiky i jiných států. Každý občan má u sebe osobní doklady, finanční hotovost a jiné cennosti a řeší- „jak ochránit tyto předměty“ – ponechat věci ve vozidle, nosit při sobě nebo jaké jsou další možnosti?

Policie nedoporučuje návštěvníkům popisované věci zanechávat v automobilech, ve stanech či na koupalištích, protože volně odložené mobilní telefony, fotoaparáty, kabelky s osobními doklady, jsou terčem útoků pachatelů, kterým ke krádeži postačí někdy jen malá chvilková nepozornost majitelů.

V letním období mnoho občanů dává přednost stanování v autokempech, tráví volný čas na koupalištích, u rybníků a řek, za účelem koupání a jiných sportovních aktivit.

Jak ochránit své věci:

-peníze a doklady uschovejte odděleně na několika místech, i přímo na těle (ledvinky, bezpečnostní peněženky)
-při vzdálení se od svých věcí můžete zabezpečit věci pomocí prostředků osobní ochrany – připnout na kabelky i jiná zavazadla
-požádat důvěryhodnou osobu a navzájem si ohlídat majetek
-pokud jsou v areálech uzamykatelné bezpečnostní schránky, využijte těchto služeb a cennosti zde uschovejte
-ve svých automobilech neukládejte na viditelných místech žádné hodnotné předměty ani tašky
-jízdní kola nezanechávejte bez dozoru a použijte lankový zámek, pro případ odcizení si poznamenejte výrobní číslo jízdního kola i značkuve stanech – doklady a peníze nedávejte na snadno dostupná místa.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.