Policisté pomohli dvěma mužům, které postihl v centru města epileptický záchvat

Muže ležícího v křeči na chodníku v ulici Dornych si v úterý navečer všiml pozorný řidič. Neváhal a kromě toho, že zastavil a k muži doběhl, zavolal také na linku 156. Protože se celý incident odehrával poblíž služebny městské policie, hlídka byla na místě do několika desítek sekund. Devětačtyřicetiletý muž se třásl v epileptických křečích, strážníci proto dávali pozor, aby se nezranil o chodník a takto s ním vyčkali až do příjezdu sanitky. Ta muže převezla na neurologické vyšetření.

Se zvládnutím epileptického záchvatu pomáhala hlídka také v noci na sobotu na Zelném trhu. Strážníci si tam všimli muže, který ležel u lavičky a přerývaně dýchal, okamžitě se proto vydali zjistit, jestli je v pořádku. Během čekání na sanitku prodělal muž záchvatů několik, i v tomto případě se strážníci snažili, aby se nezranil. Po celou dobu s mužem komunikovali a podařilo se jim díky tomu nejen zjistit jeho osobní údaje, ale také ho uklidnit. Následně ho předali do péče přivolaných záchranářů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!