Policisté poděkovali trojici poctivých děvčat, které vrátily ztracenou peněženku

Oddělení tisku a prevence ve spolupráci s policisty jako odměnu pro tři poctivé nálezkyně, které našly v Pavlisově ulici v Kladně ztracenou peněženku, kterou odevzdaly i s finančním obsahem na policejní služebnu, pozvalo děvčata i s jejich spolužáky na obvodní oddělení v Kladně.

Policisté pro žáky připravili program, při kterém mohli shlédnout zázemí pro výkon policejní služby. Žáci navštívili stálou službu, výslechovou místnost, policejní celu a měli možnost si prohlédnout i služební vozidlo. Policisté dětem jako ukázku připravili snímání otisku jednoho z prstů a seznámili je se služební výstrojí a výzbrojí, kterou si mohli prohlédnout. Svědomitá děvčata i se svými spolužáky přijal vedoucí obvodního oddělení Kladno, který s dětmi diskutoval a upozornil je na rizikové situace, se kterými se mohou setkat.

Za svůj poctivý čin a vzorné jednání byly všechny tři nálezkyně odměněny od policie taštičkami s drobnými dárky. Redaktor Kladenských listů děvčatům předal za jejich internetový deník dárkové poukázky do jednoho z kladenských nákupních center. Policistky z oddělení tisku a prevence na závěr návštěvy na policejní služebně rozdaly všem žákům křížovky s preventivní tématikou a rozloučily se.

Pozvání na policejní služebnu jako poděkování děvčata i jejich spolužáci včetně doprovázející třídní paní učitelky s nadšením uvítali a po celou dobu návštěvy v policejních prostorách s velkým zájmem sledovali prohlídku a ukázky a vznesli i několik zvídavých dotazů.

Tato tři vzorná děvčata svým poctivým přístupem a jednáním jsou velkým příkladem svým spolužákům a ostatním dětem, ale především i dospělým osobám.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient