Policisté pátrají po zloději, který ukradl měděný kabel v hodnotě téměř 100 tisíc

Berounští policisté pátrají po neznámém pachateli, který v době od 08:00 hod. dne 3. 4. 2018 do 08:50 hod. dne 6. 4. 2018, v obci Králův Dvůr, v ulici Tovární, odcizil měděný telekomunikační kabel 42×4 (označení ŽDK1) v délce 80 m, v hodnotě 96.000,-Kč. Pachatel odřízl telekomunikační kabel, který byl uložen v zemi v hloubce cca 20-30 cm, škoda poškozením vznikla ve výši 52.000,-Kč.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.