Policisté pátrají po nenechavcích, kteří se vloupali do aut

Policisté v současné době pracují na objasnění dvou případů vloupání do zaparkovaných vozidel v Jičíně.

K první události mělo dojít během noci z pátka na sobotu, kdy si provinilec měl vyhlédnout zaparkovaný Seat Alhambra v ulici V. Čtvrtka. Nezjištěným způsobem měl vniknout dovnitř a odcizit notebook s příslušenstvím. Celková škoda je v tomto případě předběžně stanovena na hodnotu přesahující 20 tisíc korun.

K druhému případu mělo dojít v ulici Leoše Janáčka, a to v noci ze soboty na neděli 10. června. Zájmu hříšníka zde tentokrát neunikl osobní vůz Seat Ibiza, ze kterého mělo zmizet mimo jiné i autorádio a in-line brusle. V tomto případě je celková škoda předběžně stanovena na částku pohybující se kolem 2 tisíc korun.

Pachatel, případně pachatelé, se tak svým jednáním dopustili krádeže, za což jim v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.