Policisté odhalili dva opilé řidiče

Policisté při kontrolách odhalili řidiče, kteří usedli za volant vozidel a byli pod vlivem alkoholu.

V sobotu 5. května byl v Sušici na ulici T.G. Masaryka zastaven cizinec, který jel s vozidlem značky Škoda Felicia. Policisté zastavili třiatřicetiletého cizince patnáct minut po devatenácté hodině. Provedená dechová zkouška byla s výsledkem 1,90 a opakovaně 1,83 promile alkoholu.

V Klatovech byl hlídkou policistů zastaven v neděli 6. května letošního roku řidič vozidla na ulici Vídeňské. Policisté kontrolovali šestadvacetiletého muže z obce nedaleko Běšin, když jel po městě s vozidlem značky Peugeot 406. Muž se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,65 a opakovaně 1,63 promile alkoholu.

Policisté uvedené muže převezli do zdravotnických zařízení, kde se podrobili lékařským vyšetřením i odběrům krve. Řidičské průkazy policisté mužům zadrželi.

V obou případech policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.