Policisté odhalili dva hříšníky za volanty náklaďáků

Policisté z dopravního inspektorátu v Klatovech kontrolovali v uplynulých dnech i řidiče nákladních vozidel.

V pátek 27. července byl třicet minut po osmnácté hodině zastaven u obce Dlažov na komunikaci I. třídy číslo 22 řidič, který jel s jízdní soupravou. Osmadvacetiletý cizinec při řízení nákladního vozidla značky DAF s připojeným návěsem porušil mezinárodní předpisy určené pro nákladní dopravu. Při kontrole tachografu vozidla policisté zjistili, že řidič vyjmul kartu na jméno jiného řidiče a vyhodnocením dat na jeho kartě byl záznam bez přestávek a odpočinku.

Řidič porušil nařízení o tachografech v silniční dopravě, kdy použil i jinou kartu, řádně nevedl záznam o době řízení, přestávkách a pokusil se o změnu záznamů na kartě řidiče.

Další řidič, který porušil předpisy, byl zjištěn v úterý 31. července v deset hodin dopoledne v obci Červené Poříčí.

Na komunikaci I. třídy číslo 27 byl policisty zastaven řidič nákladního vozidla značky Iveco s připojeným návěsem. Při kontrole byl zjištěn zahraniční dopravce a řidič osmačtyřicetiletý muž z Prostějovska. Policisté zjistili, že řidič nedodržel nepřerušovanou přestávku v řízení v délce nejméně 45 minut nebo 15 minut a po této je přestávka nejméně 30 minut, s rozložením po čtyřech a půl hodinách řízení. Řidič překročil dobu řízení a dopravce nezajistil, aby řidič dodržoval bezpečnostní přestávky.

V obou případech byly zahraničním dopravcům uloženy kauce, v prvním případě devadesát a ve druhém dvacet tisíc korun a případy budou oznámeny příslušnému úřadu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.