Policisté odhalila muže, který neoprávněně manipuloval s tachografem kamionu

Policisté z oddělení hospodářské kriminality Jičín v těchto dnech zahájili trestní stíhání sedmadvacetiletého muže, a to ve věci možného zásahu do dat ukládaných do paměti počítačového systému digitálního tachografu.

Obviněný řidič kamionu měl minimálně v jednom případě v průběhu měsíce března za užití důmyslného a promyšleného zařízení získat neoprávněný přístup do digitálního záznamu tachografu nákladní soupravy. Za pomoci tohoto zařízení měl měnit zaznamenávaná data nejen na kartu řidiče, ale i do paměti digitálního tachografu. Do záznamů tak měl vkládat nepravdivé údaje ve formě přestávek v jízdě, které však nikdy neuskutečnil.

Tímto svým jednáním se měl muž dopustit přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací, za což mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců až na čtyři léta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.