Policisté odchytili opilého řidiče s více než 1,5 promile

Včera po sedmnácté hodině řídil sedmapadesátiletý vozidlo Suzuki v Nýrsku. Pokračoval přes kruhový objezd směrem na obec Milence. Za Nýrskem byl předepsaným způsobem zastaven policisty a kontrolován. Byl vyzván k předložení dokladů předepsaných k provozu a řízení vozidla. Předložil vše, kromě řidičského průkazu, ten u sebe neměl. Dále se řidič podrobil dechové zkoušce, která je potvrdila to, že z jeho dechu policisté cítili alkohol. Odborné měření elektronickým výsledkem ukázalo pozitivní výsledek 1,51 promile alkoholu v krvi. Muž byl zajištěn a převezen do klatovské nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případem se dále zabývají.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.