Search
Close this search box.

Policisté odchytili lapky přímo při krádeži v opuštěném domě

Dvojice zlodějů využila skutečnosti, že rodinný dům poblíž centra Valašského Meziříčí je delší dobu neobývaný. Do domu šli proto během listopadu několikrát krást. Poprvé se do něj vloupali v první polovině měsíce. Odnesli patnáct litrů pálenky z jablek i deset lahví jiného alkoholu, přibrali deku a polštář z ovčí vlny, petrolejovou lampu a soupravu růžového porcelánu. Celkově při této akci odnesli věci za třináct tisíc korun ke škodě devadesátiletého místního muže.

Nic nenechali náhodě a od domu si vzali klíče. Vrátili se o pár dní později. Odemkli si dveře a opět pobrali alkohol. Návštěva poslední listopadový víkend byla jejich poslední. Opět si odemkli a vzali šest lahví alkoholu a ozdobnou sekerku. Narazili ale na všímavou policejní hlídku. Policisté si všimli otevřené branky u plotu a také uslyšeli zevnitř domu nějaké zvuky. Jejich předtucha se potvrdila. Policisté v domě našli osmadvacetiletého muže z Valašského Meziříčí a opět let staršího muže z Bohumína. Oba muži skončili v poutech a na policejní služebně.

Policisté dále zjistili, že oba muži stáli v minulosti pro majetkovou trestnou činnost již několikrát před soudem. Nyní si převzali sdělení podezření pro trestný čin krádež. U soudu muži z Valašského Meziříčí hrozí trest dvou let vězení, jeho kumpánovi o rok více.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient