Policisté odchytili dva řidiče, kteří neměli za volantem co dělat

Dopravní policisté kontrolovali za Hrádkem u Sušice ve čtvrtek řidiče, který jel s VW Caddy směrem na Kolinec. Řidič byl zastaven pětačtyřicet minut po jedenácté hodině dopoledne a policisté zjistili jeho totožnost. Třiačtyřicetiletý muž z obce na Horažďovicku nepředložil řidičský průkaz a uvedl, že má platnou blokaci řidičských oprávnění od měsíce května. Z důvodu bodového hodnocení a muž odevzdal řidičský průkaz na městský úřad.

Další případ řešili policisté v Železné Rudě. Ve čtvrtek kontrolovali řidiče Mercedesu Benz v Alžbětíně. Šoféra zastavili patnáct minut po čtvrté hodině odpolední. Při kontrole policisté zjistili, že sedmačtyřicetiletý cizinec má podle rozhodnutí Městského úřadu v Klatovech uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od počátku měsíce srpna 2018 do prosince 2019.

Muži jsou podezřelí ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.