Policisté obvinili mladíka, který vykrádal obchody v Jablonci nad Nisou

Včera policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 22letému mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu krádeže, kterého se dopustil letos od 18. února do 16. května.

V této době v podstatě kudy chodil, tudy kradl. Všech skutků se dopustil v Jablonci nad Nisou. Nejprve z prodejny Tesco odnesl bez zaplacení dvě balení dětských plen Pampers. Poté ve dvou případech ukradl v prodejně potravin v Jitřní ulici různé zboží – například prací prášky a mletou kávu. Dále v prodejně Trafika také v ulici Jitřní vzal z prodejního pultu volně vystavený košík s osmi krabičkami cigaret. Poté bez použití násilí vnikl do chodby jednoho z panelových domů v ulici Na Vršku a ze stolku u poštovních schránek odcizil položený balík s obsahem jedné mikiny a dvou legín. Pro dvě tyčinky Margot si následně došel do prodejny Albert v obchodním domě Central – ty samozřejmě také nezaplatil.

Nakonec si z budovy v ulici Generála Mrázka ukradl volně odložený mobilní telefon. Podezřelý tímto jednáním způsobil celkovou škodu ve výši 7.142,- Kč a za spáchání uvedeného trestného činu mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.