Search
Close this search box.

Policisté obvinili lapku z vloupaček do šestnácti různých objektů

Kriminalisté obvinili z krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku muže ve věku 59 let z Mostu.

Od dubna letošního roku měl na Chomutovsku vniknout do šestnácti různých objektů. Svou pozornost zaměřil především na rodinné domy, rekreační chaty, garáže a bez povšimnutí nenechal ani opuštěný penzion a zaparkovaný automobil. V několika případech sice do objektu vnikl, ale všechny věci zůstaly na svých místech. Většinou však odcházel s majetkem poškozených – zmizela jízdní kola, elektrické a ruční nářadí, televizory, alkoholické nápoje, fotoaparáty, dalekohledy, hodinky, peníze, zlaté šperky, sekačka, kabely a na místě nenechal ani kufr s loutkami. V autě poškozeného našel kromě osobních dokladů i klíče od rodinného domu. Dostal se dovnitř a rodině sebral dvě kamery, přehrávač a finanční hotovost. Celková škoda se vyšplhala na téměř 660 tisíc korun.

Uvedeného jednání se muž dopustil i přesto, že byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen chomutovským soudem již v roce 2010. Z výkonu trestu se vrátil teprve v březnu letošního roku.

Policisté muže zadrželi a obvinili z uvedených trestných činů. Po nezbytných úkonech byl na státní zastupitelství doručen podnět k jeho vzetí do vazby. Na příkaz soudce Okresního soudu Chomutov byl obviněný eskortován policejní hlídkou do vazební věznice v Litoměřicích. V případě odsouzení mu hrozí za uvedené jednání trest odnětí svobody ve výši 8 let. Vyšetřování nadále pokračuje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient