Search
Close this search box.

Policisté o víkendu opět polapili několik opilých řidičů

Během právě uplynulého víkendu se policisté na Náchodsku opět přesvědčili, že někteří řidiči jsou nenapravitelní a za volantem skutečně nemají co dělat. Při výkonu služby a hlídkové činnosti přistihli za volanty automobilů hned tři opilce. Bohužel ani jednoho z trojice podnapilých motoristů neodradilo od sednutí za volant ani nebezpečí citelného postihu ve formě zabavení řidičského průkazu peněžité sankce či pobytu za mřížemi. Jeden z nich měl dokonce skončil na nemocničním lůžku.

Nejhůře se vedlo 33letému motoristovi z Hronova, který pod vlivem alkoholu havaroval v neděli 9. 12. 2018 po desáté hodině večer na silnici vedoucí od Velichovek na Jaroměř. Řidič osobního vozu Škoda Felicia při jízdě na mokré vozovce neodhadl možnosti svého vozu a ve velké rychlosti dostal smyk při průjezd pravotočivou zatáčkou. Přejel do protisměru a mimo komunikaci narazil do vzrostlé jabloně, kterou přerazil. Po nárazu zůstal uvězněn ve zdemolovaném voze a museli ho vyprostit až přivolaní hasiči za pomoci speciální techniky. Poté byl zdravotníky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Vzhledem ke zranění jej policisté ještě před transportem podrobili pouze orientační dechové zkoušce, která potvrdila přítomnost alkoholu. Policisté si proto na přesné určení hladiny alkoholu vyžádali odběr krve s detailním rozborem.

O něco lépe, co se týče následků na zdraví, dopadl 24letý mladík z Broumova. Ovšem do peněženky se bude muset teď před Vánocemi podívat hlouběji, než určitě plánoval. Policejní hlídka mladíka přistihla za volantem VW Golf v neděli 9. 12. 2018 ve dvě hodiny ráno při cestě z Meziměstí do České Metuje. Pokud se mladík v těchto časných hodinách vracel z nějaké oslavy, jízdou po vlastní ose si nevybral nejvhodnější způsob. Po kontrole potřebných dokladů policisté vyzvali mladíka k dechové zkoušce, při níž vyšlo najevo, že mladý muž sedí za volantem s téměř 2 promile. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve mladík odmítl. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až roční trest odnětí svobody, trest peněžitý i trest zákazu činnosti.

Ani poslední z trojice nebyl v požívání alkoholu před jízdou žádným troškařem. Tohoto 37letého motoristu za volantem Volva zastavila ke kontrole policejní hlídka v neděli 9. 12. 2018 před devátou hodinou večer na silnici I/33 z Jaroměře na Velký Třebešov. Dechová zkouška, které se po výzvě podrobil, prokázala v jeho dechu víc, než 1,5 promile alkoholu. Test na drogy byl negativní. Také tento motorista musel na místě odevzdat mužům zákona svůj řidičský průkaz a další jízdu mu pochopitelně policisté zakázali. I na něj čeká trestní řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky s již zmíněným až ročním trestem odnětí svobody, trestem peněžitým a trestem zákazu činnosti.

V kontrolách na silnicích budou policisté dopravní a pořádkové služby pokračovat samozřejmě i v čase vánočním. A svůj dohled nad řidiči ještě hodlají zintenzivnit. Znovu apelují na všechny účastníky silničního provozu: „Myslete na to, že na silnici nejste sami. Jedno špatné rozhodnutí může navždy ukončit či změnit celý váš život nebo životy jiných lidí.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient