Policisté o svátcích řešili pracanty, kteří rušili sváteční klid

Městská policie během svátečních dnů řešila mimo jiné také porušování obecně závazné vyhlášky, která reguluje hlučné činnosti. V den státního svátku 5. července tak musela zasahovat během dopoledne hned dvakrát. Nejdříve vyjížděla do Ptácké ulice, potom na náměstí Republiky.

Ve čtvrt na devět ráno hodin městskou policii občanka z Ptácké ulice telefonicky upozornila na porušování obecně závazné vyhlášky města při výstavbě bytových domů, kde dochází k hlučnému tlakovému přečerpávání betonu. Vyslaná hlídka zjistila stavby vedoucího, který uvedl, že započatou betonáž nelze přerušit. Jelikož přes upozornění hlídky na protiprávní jednání firma činnost neukončila, městská policie postoupila věc k dořešení správnímu orgánu.

Ve třičtvrtě na devět volala městské policii občanka z náměstí Republiky a upozornila na hlučné vrtání při zateplení domu. Hlídka městské policie na místě upozornila dělníky na obecně závaznou vyhlášku města, která o svátcích zakazuje provádět hlučné pracovní činnosti. Dělníci této výzvy ihned uposlechli a hlučnou práci ukončili.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient