Policisté na Rakovnicku řešili několik střetů s divokými prasaty

(Aktualizováno před )

Policisté rakovnického dopravního inspektorátu vyjížděli v odpoledních hodinách 27. října k dopravní nehodě se zvěří. Na pozemní komunikaci mezi Požáry a Křivoklátem vběhlo přímo před vozidlo divoké prase a došlo tak ke střetu s osobním vozidlem značky Citroen, ve kterém cestovala tříčlenná posádka. Po srážce se zvěří vozidlo sjelo mimo vozovku a převrátilo se přes střechu. Řidič ani spolujezdci neutrpěli žádné vážné zranění. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem. Předběžná škoda na vozidle byla 40 000,-Kč.

Dne 26. října v dopoledních hodinách se stala dopravní nehoda na silnici v katastru obce Olešná ve směru na Rakovník. Na pozemní komunikaci z lesního porostu vběhlo řidiči nákladního vozidla do jízdní dráhy divoké prase a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě řidič neutrpěl žádné zranění a zvěř z místa utekla. Policisté provedli u osmatřicetiletého řidiče dechovou zkoušku, která byla negativní a alkohol byl vyloučen. Škoda na vozidle byla vyčíslena na částku 5 000,-Kč.

Policisté upozorňují řidiče, aby byli při projíždění pozemních komunikací poblíž lesních a polních porostů velmi obezřetní a věnovali zvýšenou pozornost střetu se zvěří. Především v ranních a nočních hodinách, zvěř je dezorientována, opouští svá útočiště a při přemisťování právě přes pozemní komunikace dochází k dopravním nehodám.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz