Policisté na Klatovsku uspořádali dvě dopravně bezpečnostní akce pro cyklisty

Na teritoriu Klatovska proběhly dvě okresní dopravně bezpečnostní akce se zaměřením na cyklisty. Do akcí bylo zapojeno celkem 40 policistů, kteří zjistili 38 přestupků a v příkazním řízení uložili 7 400 Kč.

Akce se uskutečnily 25. a 26. srpna vždy od 16.00 do 20.00 hodin.

Policisté se při akcích zaměřili na účastníky silničního provozu zejména cyklisty, zda neporušují ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a neřídí nemotorová vozidla pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Policisté pátrali i po hledaných osobách a odcizených vozidlech.

V rámci akcí byl zjištěn jeden řidič, který řídil vozidlo s platným zákazem činnosti a druhý jel bez řidičského oprávnění.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.