Akce „Bezpečná cesta do školy“ proběhla ve středu na Klatovsku

Akce s názvem „Bezpečná cesta do školy“ se uskutečnila ve sředu 5. září letošního roku v dopoledních hodinách v Klatovech. V rámci této akce se žáci druhých tříd seznamovali s bezpečným přecházením komunikací.

Policisté z oddělení tisku a prevence a dopravního inspektorátu, žáky ze Základní školy Čapkova v Klatovech, doprovázeli v blízkosti školy na různých nebezpečných místech. Na procházkách postupně žáky seznamovali s riziky spojenými při pohybu na chodníku, upozorňovali na dopravní značky i jejich význam a vysvětlovali nebezpečí na různých křižovatkách. Policisté dětem vysvětlovali, kdy mohou přecházet komunikaci, jaké hrozí nebezpečí při nesprávném pohybu v blízkosti míst, kde projíždějí vozidla i na parkovištích.

V současné době se do škol děti dostávají různými způsoby. Již neplatí, že dospělé osoby děti doprovází pěšky se zdůvodněním – nemáme čas. Rodiče své ratolesti přivážejí automobily až ke škole i zpět a dítě nemá správný vzor, jak se chovat na komunikacích. Jen někteří využívají městskou hromadnou dopravu, autobusy nebo vlaky.

Zejména ve městech je mnoho míst, která děti využívají k přecházení a některá jsou nebezpečná a plná nástrah. K zajištění větší bezpečnosti jsou v blízkosti škol v Klatovech vybudovány přechody pro chodce, místa pro přecházení a jiné ochranné prvky. Například na ulicích Domažlické a Plánické jsou ukazatele rychlosti i upozornění, že místem přecházejí děti.

Nebezpečím pro děti jsou i vozidla rodičů, kteří děti dopravují nebo vyzvedávají ze školy. Někteří řidiči ani v těchto místech nechtějí tzv. ubrat plyn a zpomalit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.