Search
Close this search box.

Policisté na Karvinsku zatkli tři dealery drog

Kriminalisté TOXI týmu v minulých dnech zatýkali na Karvinsku. Případy spolu nesouvisí, jedná se o jednotlivé kauzy.

V Karviné kriminalisté zadrželi dva muže ve věku 25 a 33 let. Komisař proti mužům zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání drogové trestné činnosti. U mladšího pachatele (25) usnesení zahrnuje zločin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Starší muž (33) ze dvojice je obviněn ze spáchání pomoci ke zločinu a pro přečin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Mladšímu muži bylo prokázáno, že nejméně od loňského léta do svého zadržení v desítkách případech vyráběl drogu pervitin. Po výrobě drogu prodával různým osobám, a takto získal nejméně sto tisíc korun. Jeho komplic při výrobě drogy pomáhal, i když si byl vědom protiprávního jednání. Vyrobenou drogu prodával, samotnou výrobu pomáhal maskovat. V bytě, kde vařili sestrojil zařízení na odtah zápachu. U mladšího muže bylo soudem rozhodnuto o vazebním stíhání. Muž je ohrožen trestem odnětím svobody na dvě léta až deset let. Starší podezřelý byl propuštěn na svobodu. Jemu hrozí trest rok až pět let natvrdo.

V Bohumíně byla zadržena 37letá žena, která byla obviněna ze spáchání deliktu drogové kriminality. Komisař proti ženě zahájil trestní stíhání a obvinil ji ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za vinu jí kriminálka klade, že několik měsíců prodávala pervitin. V minulosti žena byl již několikrát soudně trestána za majetkovou trestnou činnosti. V současnosti jí hrozí odnětí svobody až na pět let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient