Policisté na Jablonecku odhalili během dušičkového víkendu dva hříšníky

Ani předem avizovaný zvýšený výkon služby během uplynulého víkendu nezabránil tomu, že řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu a havaroval-

Samozřejmě, že i na Jablonecku policisté během celého víkendu v rámci zvýšeného dohledu kontrolovali řidiče a dohlíželi na celkovou bezpečnost silničního provozu. Mimo jiného se od pátku do neděle také zaměřili na provoz na silnici v úseku do Malé Skály do Kořenova, kde policejní hlídky prováděly běžné kontroly řidičů a vozidel. Na jednom ze stanovišť v sobotu ve Velkých Hamrech například kontrolovali 66letého řidiče, který hlídce nepředložil lékařské potvrzení o schopnosti řízení motorových vozidel, jelikož ho nevlastnil. Jak policistům sdělil, nevěděl o tom, že tuto povinnost řidičům starším 65 let ukládá zákon. Jeho přestupkovým jednáním se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Ovšem i přesto, že policisté před tímto víkendem upozorňovali řidiče, že na silnicích budou kontroly a dopravní akce, byli řidiči, kteří neváhali a do ulic vyjeli pod vlivem alkoholu. Jedním z takových řidičů byl i třicetiletý muž z Tanvaldu. Ten v sobotu večer ve dvacet hodin při průjezdu levotočivé zatáčky nezvládl řízení, vyjel mimo silnici a narazil do drátěného oplocení přilehlého domu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Policisté ovšem v dechu řidiče havarovaného vozidla naměřili hodnotu alkoholu 1,9 promile. Ten s naměřenou hodnotou souhlasil, další lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nežádal a hlídce požití alkoholu před jízdou i přiznal. Navíc vozidlo, které pod vlivem alkoholu řídil, mělo od listopadu 2015 propadlo technickou kontrolu a řidič ani policistům nepředložil doklad o jeho povinném ručení. Ti mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.