Search
Close this search box.

Policisté Libereckého kraje převzali ve Frýdlantu ocenění

V pátek 14. září 2018 mohli občané či návštěvníci města Frýdlant nahlédnout do práce a techniky složek Integrovaného záchranného systému.

Techniku, vybavení a systém fungování složek Integrovaného záchranného systému, ale i práci dalších spolupracujících subjektů mohli v pátek 14. září 2018 vidět občané či návštěvníci města Frýdlant. Jako každoročně se zde konala významná akce, která se stala pro město Frýdlant již tradicí, „Den IZS Frýdlant 2018“.

Na frýdlantském náměstí byla k vidění byla nejen technika jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, ale také dynamické ukázky ze zákroků policejních psovodů, hasičů, ale také historické ukázky policejních zákroků pod taktovkou Četnické pátrací stanice, či nácviky první pomoci, informace k dopravní výchově a mnoho dalšího. O hudební doprovod se postarala Hudba Hradní stráže a Policie České republiky.

Součástí prezentačního dne bylo u příležitosti 100. výročí založení Československa a výročí 150 let od založení prvního hasičského sboru ve Frýdlantu také předávání vyznamenání města Frýdlant a Krajského ředitelství policie Libereckého kraje členům Integrovaného záchranného systému.

Slavnostního předávání ocenění se zúčastnili významní hosté – náměstek policejního prezidenta pro Službu kriminální policie a vyšetřování plk. Ing. Mgr. Jaroslav Vild, ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje plk. Mgr. Jaromír Kníže, ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy plk. Mgr. Jan Ptáček, velitel 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany armády České republiky plk. Ing. Karel Navrátil, ředitel Krajského vojenského velitelství Liberec plk. generálního štábu Ing. Miroslav Brázda, ředitel Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy brig. gen. Ing. Roman Hlinovský, ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje plk. Ing. Luděk Prudil, ředitel Městské policie Liberec Mgr. Ladislav Krajčík a jiní významní hosté.

Úvodního slova se ujal starosta města Frýdlant Ing. Dan Ramzer, který přivítal všechny přítomné a oceněným poděkoval jim za jejich mnohdy náročnou a obětavou práci, které si velmi cení. Následovaly ještě proslovy dalších řečníků – náměstka policejního prezidenta plk. Ing. Mgr. Jaroslava Vilda, ředitele krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislava Husáka a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.

Policisté i občanští zaměstnanci si z rukou náměstka policejního prezidenta plk. Ing. Mgr. Jaroslava Vilda a ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislava Husáka převzali medaile policejního prezidenta III. stupně k 10 letům služby u Policie ČR, II. stupně k 20. letům služby u Policie ČR a I. stupně k 30 letům služby u Policie ČR, medaile za zásluhy o bezpečnost a také čestné medaile za dlouhodobé a iniciativní dosahování velmi dobrých výsledků a za prosazování dobrého jména Policie ČR.

Za dlouhodobou spolupráci s městem Frýdlant v rámci činností Integrovaného záchranného systému obdržel z rukou starosty města Dana Ramzera a místostarosty Frýdlantu Jiřího Stodůlky medaili I. stupně ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák.

Na závěr celého ceremoniálu udělilo město Frýdlant pamětní stuhu za dlouholetou spolupráci Krajskému ředitelství policie Libereckého kraje, Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje, 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany armády České republiky, jednotce aktivních záloh a Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient