Workshop pro studenty uspořádali policisté Karlovarského kraje

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje pořádalo 22. října 2018 další workshop pro studenty. Tentokrát se workshopu zúčastnili žáci 9. tříd ze základní školy v Karlových Varech. Pro žáky byl připravený bohatý program. Vyzkoušeli si psychické i fyzické testy nanečisto. Kromě těchto testů si žáci prohlédli například policejní vozidlo s radarem, policejní motocykl, s nadšením si vyzkoušeli například policejní vestu, štít, přilbu nebo také gumový teleskopický obušek. Pro žáky bylo hezkým zážitkem vidět vozidlo kriminální policie nebo test na zjišťování přítomnosti drog nebo alkoholu v těle. Pod dohledem profesionálních policistů shlédli také speciální vozidlo, které slouží pro kontrolu dokladů.

Dokonce od jednoho studenta z 9. třídy obdrželi děkovný dopis, kde uvádí: „Musím říci, že jsme se nenudili a dozvěděli se mnoho zajímavého o práci policisty. Menší společnost nám dělali i dva služební policejní psi, kteří umí vyčenichat drogy. Ke konci exkurze jsme dostali osvědčení o absolvování workshopu. Za obě deváté třídy bych chtěl všem poděkovat, že nám tento den umožnili. Všichni včetně paní učitelek a paní asistentky jsme se dozvěděli něco nového.“

Policistům je velikou ctí, že o jejich workshopy mají zájem i žáci základních škol. Mnozí z nich by se už teď rádi stali profesionálním policistou. Je proto přínosné, že si nanečisto mohou vyzkoušet, co přijetí k policii obnáší. Některým žákům se snad jejich sny, stát se policistou, vyplní.

Workshopy se budou i nadále na Krajském ředitelství policie Karlovarského kraje pořádat a policisté se budou těšit na další návštěvníky či budoucí policisty.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.