Search
Close this search box.

Policisté Karlovarského kraje se zapojili do charitativní činnosti

Vloni se policisté Karlovarského kraje zapojili do dětského projektu. Pro nemocnou Elišku, která trpí atypickou formou Rettova syndromu, sbírali papír a odváželi jej do sběrny. Po ukončení akce pro policisty děti připravily krásný program, kterého se účastnily všechny organizace, které se do projektu zapojily.

Vzhledem k tomu, že akce měla velký úspěch, rozhodly se děti z Rodoklubu ve sběru papíru pokračovat, a tak se opět i policisté zapojili v mnohem větší míře a začali svážet do sběrny papír ze všech tří územních odborů, které v Karlovarském kraji jsou. Posledním dnem v červnu se projekt ukončil a za šest měsíců strážníci odevzdali celkem 2 980 kg papíru, což činí finanční částku pro potřeby Elišky ve výši 3 874 Kč.

Během sbírání papíru pro Elišku se policie zapojila do dalšího projektu Nadačního fondu „Andělská křídla naděje“ a začala sbírat víčka.
Posláním a účelem Nadačního fondu Andělská křídla naděje je pomoc tělesně a zdravotně postiženým dětem, dětem trpícím závažným a dlouhodobým onemocněním (onkologická onemocnění, cystická fibróza, svalová dystrofie, DMO, nemoc motýlích křídel apod.), a to do 18 let věku dítěte. Finanční prostředky na pomoc potřebným se nadace snaží získávat vlastními projekty a organizováním charitativních akcí, sběrem plastových víček apod. Nadace byla založena 1. srpna 2017. Sběr víček je realizován od roku 2013, a to díky paní Simoně Stojanové, přičemž pomoc je zaměřena na děti s diagnózou DMO – dětská mozková obrna. První příspěvek putoval malé Elišce z Moravy a postupně přibývá celá řada dětí, kterým se policisté snažili sbírkou plastových víček, finančně i materiálně pomoci.

V budově Krajského ředitelství Policie Karlovarského kraje a na Územním odboru v Sokolově jsou umístěny sběrné nádoby, do kterých se hází víčka z pet lahví. Za tři měsíce jich bylo nasbíráno již několik pytlů a policie doufá, že jich bude ještě více.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient