Policisté Karlovarského kraje řeší dva případy odcizených platebních karet

Krádež platební karty a následný neoprávněný výběr řeší nejen policisté v Karlových Varech, ale také v Chebu.

V únoru měl 35letý muž vzít své známé platební kartu k jejímu bankovnímu účtu a postupně z něj v několika případech neoprávněně vybrat částku kolem 6 tisíc korun. Poškozené ženě však kartu nevrátil, pouze jí měl sdělit, že jí ztratil. Poškozené měl ještě odcizit 5 tisíc korun, které měla uschované ve svém bytě. Peníze užil pro vlastní potřebu. Za uvedené jednání mu policisté z obvodního oddělení v Perninku sdělili podezření ze spáchání přečinů Krádež a Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu v případě prokázání viny může hrozit až dvouletý trest odnětí svobody.

Obdobný případ se stal v červnu v Chebu. Zde se měla 28letá žena zmocnit platební karty svého příbuzného, díky které následně v několika případech vybrala z jeho bankovního účtu finanční hotovost 25 tisíc korun. Chebští policisté jí sdělili podezření ze spáchání přečinů Krádež a Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které jí v případě prokázání viny může hrozit až dvouletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.