Policisté Karlovarského kraje pokračují v boji s drogovou kriminalitou

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje pokračuje v boji proti drogové kriminalitě, a to především v příhraničních tržnicích, jenž jsou nejproblematičtější oblastí. V současné době je výkon služby Policie České republiky rozdělen do dvou úrovní. Předně jsou prováděny jednorázové velké preventivní akce, na nichž se podílejí Česká obchodní inspekce, živnostenské úřady i Hasičský záchranný sbor. Při těchto akcích se jednotlivé subjekty zaměřují na oblast dodržování zákonných norem určených pro danou konkrétní oblast, např. dodržování povinností vyplývajících ze zákona o požární ochraně, ochranných známkách apod.

Další taková akce, již osmá od začátku tohoto roku, se uskutečnila v sobotu dne 25. 8. 2018, a to na tržnici na Svatém Kříži na Chebsku. Zúčastnili se jí na tři desítky policistů z pořádkové, dopravní a cizinecké policie včetně psovoda se specializovaným služebním psem na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Policisté v rámci této akce zkontrolovali 400 osob a přes 100 vozidel. Čtyřem řidičům uložili pokutu za spáchaný přestupek v dopravě a osmi cizincům uložili pokutu dle zákona o pobytu cizinců na území ČR, a to z důvodu nepředložení dokladu opravňující je k pobytu na území ČR nebo byl jejich doklad propadlý, tudíž neplatný.

Druhá úroveň výkonu služby spočívá v každodenní přítomnosti uniformovaných složek Policie ČR na asijských tržnicích a jejich blízkém okolí. Cílem tohoto opatření jsou systematické kontroly osob a objektů nacházejících se na těchto tržnicích, a to z důvodu předcházení a odhalování protiprávního jednání souvisejícího s držením či distribucí omamných a psychotropních látek.

S drogovou problematikou bojují policisté nejen na hranicích, ale i uvnitř našeho kraje. Od začátku letošního roku odhalili již 10 pěstíren a dvě varny.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak