Policisté Karlovarského kraje poděkovali veřejnosti za spolupráci při pátrání po chlapci z Hranic

(Aktualizováno před )

Po 13letém chlapci více než týden intenzivně pátrali policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Naposledy byl viděn dne 19. 10. 2018 v obci Hranice mezi 14.30 až 15.00 hodinou na cestě mezi autobusovou zastávkou a bydlištěm. Následně došel domů, kde odložil školní aktovku a převlékl se. Od té doby se nacházel bůhvíkde.

V rámci celého pátrání prověřovali policisté veškeré dostupné informace a poznatky, s cílem pohřešovaného vypátrat, také opakovaně prohlédli bydliště chlapce včetně přilehlých pozemků, do nichž jim matka vždy umožnila vstup. Pohřešovaný zde však nebyl nalezen, rovněž tak nebyl nalezen žádný důkaz o jeho přítomnosti v prohlížených prostorách. Policisté nemohli vyloučit, že by se chlapec mohl skrývat v okolních lesích, proto proběhly dvě rozsáhlé pátrací akce, při kterých se prohledal celý hranický výběžek. V průběhu pátrání byl chlapec vyhlášen jako „dítě v ohrožení,“ s ohledem na zhoršující se počasí a důvodné podezření, že by mohl být ohrožen na životě.

V sobotu v nočních hodinách oznámila na policii matka pohřešovaného, že našla syna doma. Policisté okamžitě přijeli na místo a zajistili prvotní lékařské ošetření chlapce, který byl Rychlou záchrannou službou převezen do zdravotnického zařízení. Chlapec nebyl ohrožen na životě a ve zdravotnickém zařízení byl ponechán na pozorování, kde je dosud.
Po přijetí této informace policisté ohraničili prostor rodinného domu a současně provedli velmi podrobné ohledání domu, místa kde byl chlapec matkou spatřen a také přilehlých prostor. Výsledkem tohoto ohledání nebyly zjištěny jakékoli důkazy, které by nasvědčovaly tomu, že by vůči chlapci mělo být užito nějaké násilí.

Výsledky dosud provedeného šetření bohužel nezodpověděly základní otázky, tj. zda se chlapec po celou dobu pohřešování nacházel doma nebo mimo domov. Chlapec, jakožto klíčová osoba, se nám do současné doby k věci nevyjádřil. Proto i motiv jednání chlapce nám není znám. Na celém případu rovněž spolupracují policisté s Orgánem sociální péče o dítě v Aši.

Policisté děkují všem za pomoc při pátrání. Velice si váží spolupráce občanů i médií, díky nimž se rychleji dostali k podstatným informacím a poznatkům důležitým k celému případu.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz