Policisté Karlovarského kraje kontrolovali cizince na stavbě

Policisté z Odboru cizinecké policie Karlovarského kraje kontrolovali v pondělí dne 2. července 2018 na Chebsku několik cizinců, kteří pracovali na jedné místní stavbě rodinných domů. Čtyři cizinci ve věku 28, 31, 45 a 48 let zde vykonávali různou stavební činnost, ačkoliv k této činnosti neměli potřebné povolení. Cizinci byli policisty zajištěni a převezeni na policejní oddělení k provedení úkonů správního řízení ve věci správního vyhoštění. Všem cizincům policisté vydali rozhodnutí o správním vyhoštění a stanovili jim 3 měsíční dobu, po kterou jim není umožněn vstup na území členských států Evropské unie.

V polovině dubna prováděli policisté z Odboru cizinecké policie kontrolu společně s Celní správou a s Celním úřadem zaměřenou na cizineckou problematiku a zaměstnanost cizinců. V rámci uvedené kontrolní činnosti byli ve výrobním objektu na Chebsku při výkonu práce kontrolovány dvě cizinky ve věku 34 a 36 let. Ani jedna žena nepředložila při kontrole Povolení k zaměstnání, zaměstnaneckou kartu ani žádné další jiné potřebné doklady. Policisté s nimi zahájili správní řízení o vyhoštění z území členských států Evropské unie. Následně bylo vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění, kdy doba po kterou nesmí vstoupit na území členských států EU, byla v obou případech stanovena na dobu jednoho roku.

Obdobné kontroly budou i nadále pokračovat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak