Policisté i veřejnost si připomněli 27. výročí vzniku Policie České republiky

(Aktualizováno před )

V pátek 15. června si policisté i veřejnost připomněli slavnostním nástupem na nám. T.G. Masaryka v Přerově 27. výročí vzniku Policie České republiky.

V úvodu slavnostního ceremoniálu složilo služební slib pět desítek nových policistů. Poté byla předána Plaketa Policie České republiky Ing. Novákovi, kterého ocenil policejní prezident za projev osobní statečnosti. Pan Novák dne 11. března 2018 přispěl k záchraně lidského života, když se pod mladíkem a vzápětí i pod zachraňujícím policistou prolomil led na řece Bečvě.

Dále proběhlo oceňování nejlepších policistů a policistek krajského ředitelství, kteří obdrželi z rukou nám. policejního prezidenta pro SKPV plk. Jaroslava Vilda služební medaile Policie České republiky a z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plk. Tomáše Landsfelda medaili krajského ředitele. Uznání za práci oceněným, ale i dalším přítomným policistům a policistkám vyslovil i hejtman Olomouckého kraje pan Ladislav Okleštěk.

Čestnou medailí, medailí Za věrnost 2. stupně, medailí Za věrnost 1. stupně a medailí Za zásluhy o bezpečnost bylo vyznamenáno celkem pětačtyřicet policistů. Kromě policistů ocenil krajský ředitel medailí za dlouholetou spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Olomouckého kraje také další osobnosti veřejného života.

Slavnostní odpoledne bylo na náměstí zakončeno koncertem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz