Policisté hledají řidiče dodávky, který svým svědectvím pomůže objasnit dopravní nehodu

Jičínští dopravní policisté v současné době intenzivně šetří dopravní nehodu, ke které došlo ve středu 25. dubna v půl deváté ráno na silnici II. třídy číslo 501. Podle prvotního šetření měl čtyřiašedesátiletý řidič dodávky Peugeot Boxer jedoucí ve směru od Chotče začít před levotočivou zatáčkou před obcí Lázně Bělohrad předjíždět souvislou kolonu vozidel. V ten okamžik mu měla v protisměru od Lázní Bělohrad vyjet dodávka s plachtou. Pětačtyřicetiletý řidič předjížděného nákladního automobilu Tatra se měl snažit zabránit čelnímu střetu obou dodávek a přejel na nezpevněnou krajnici. Ta se s ním následně utrhla a z příkrého svahu se Tatra převrátila přes střechu. Řidič utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně. Ke zranění dalších osob nedošlo. Policisté provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu přesahující 160 tisíc korun.

Na základě dosavadních výsledků šetření se policisté obrací na dosud neznámého řidiče protijedoucí dodávky s plachtou jedoucí ve směru od Lázní Bělohrad, aby se přihlásil na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo přímo jičínským dopravním policistům na číslo 974 533 250. Svým svědectvím může významnou měrou přispět k řádnému objasnění prošetřované události.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.