Policisté dopadli uprchlého agresora

Od neděle 1. července 2018 pátrali policisté po uprchlém 41letém muži, který v obci Chýně na okrese Praha – západ napadl svou manželku a z místa utekl. S ohledem na veškeré zjištěné skutečnosti související s napadením manželky se případem začali zabývat krajští kriminalisté. Muž byl podezřelý ze závažné násilné trestné činnosti. Do pátrání se zapojili desítky policistů a také policejní vrtulník.

Po necelém týdnu intenzivního pátrání, kdy policisté požádali prostřednictvím médií o pomoc také širokou veřejnost a prověřili několik poznatků, které jim občané postupně sdělovali, obdrželi zásadní informaci o výskytu hledaného v okolí obce Chřenovice na Havlíčkobrodsku.

Kolegové z Územního odboru Havlíčkův Brod se aktivně podíleli na zadržení podezřelého, což se jim nakonec skutečně podařilo dne 7. července 2018, ve 12.10 hodin. Jejich zákrok byl tak pohotový, že muž při samotném zadržení neměl šanci klást jakýkoliv odpor. Následně byl předán středočeským krajským kriminalistům. Ti zahájili úkony trestního stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy. Obviněný na svou manželku fyzicky zaútočil již v minulosti a to v několika případech. V inkriminovaný den byl však způsob útoku natolik vážný, že naplnil skutkovou podstatu výše uvedeného trestného činu. Na svou ženu útočil za pomoci různých předmětů a způsobil jí zranění, se kterými byla následně převezena do nemocnice.

Kriminalisté budou dávat podnět státnímu zastupitelství k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody od 12 do 20 let.

Policisté touto cestou děkují všem občanům, kteří reagovali na jejich výzvy v médiích a svými poznatky přispěli k dopadení hledaného muže, a zároveň kolegům z Územního odboru Havlíčkův Brod za vynikající spolupráci při jeho zadržení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!