Policisté dopadli muže, který nahlásil bombu na benzínce

Kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň-venkov dopadli pachatele, který dne 13. června 2018 na tísňovou linku 112 oznámil informaci, že je na benzinové čerpací stanici v Nýřanech umístěný nástražný výbušný systém. Z mobilního telefonu uvedl, že v Nýřanech vybuchne bomba za půl hodiny na benzině. Po oznámení musela být provedena evakuace obsluhy benzinové čerpací stanice, celé restaurace i evakuace řidičů zaparkovaných vozidel. Objekt policisté a dva služební psi na vyhledávání výbušnin prohledali. Prohlídka byla negativní, na místě se žádný výbušný systém nenacházel.

Kriminalisté okamžitě začali prověřovat poznatky k tomuto případu a provedli důkladné šetření, podařilo se jim zjistit několik poznatků k osobě, která mohla umístění výbušniny na benzinové čerpací stanici oznámit. I nadále po podezřelém intenzivně pátrali a dne 2. září 2018 se jim podařilo 36letého pachatele dopadnout. Ten se ke svému jednání doznal. Vyšetřovatel muži sdělil obvinění ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy, tedy úmyslně způsobil nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva tím, že šířil poplašnou zprávu, která byla nepravdivá. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 3 roky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!