Search
Close this search box.

Policisté dopadli muže, kteří od začátku roku stihli dvanáct krádeží

V předešlých dnech obvinili kroměřížští kriminalisté z trestného činu krádež dva pětačtyřicetileté muže, kteří se od února do srpna letošního roku dopustili hned čtrnácti krádeží.

Obvinění během svých společných výprav odcizili celkem třináct jízdních kol a moped. Trestnou činnost páchali převážně v Kroměříži. Dvě kola odcizili také v Hulíně, moped pak v obci u Kroměříže. Dopravní prostředky díky nim mizely hlavně z veřejných stojanů na kola, a to například před obchody, bytovými domy, bankou, poštou či hřbitovem.

Odcizená kola většinou ihned po krádeži prodali. O peníze se pak rovným dílem rozdělili. Tímto jednáním tak majitelům způsobili škodu za bezmála sto deset tisíc korun.

Nedávno se policistům podařilo pachatele zjistit a usvědčit. K trestné činnosti se pod tíhou důkazů přiznali. Vzhledem k tomu, že jeden z obviněných již v minulosti obdobnou trestnou činnost spáchal a byl za ni i odsouzen, hrozí mu nyní až tříleté vězení. V současné době se nachází ve vazbě. Druhému ještě netrestanému obviněnému, který je stíhán na svobodě, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Čtyři kola a moped se policii podařilo dohledat. Vrátila je majitelům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient